• Kablosuz Ağ Bağlantısı

    Slide 2

Android 2.2.1 İşletİm Sİstemlİ Telefonlar İçİn SelcukUnvKablosuz ve eduroam Ağlarına Bağlanma AdımlarıÖNEMLİ GÜVENLİK UYARISI

Android 2.2.1 işletim sistemine sahip telefonlar kablosuz ağa bağlanırken sertifika doğrulama yapamamaktadır. Bu yüzden kötü amaçlı kişilerin SelcukUnvKablosuz ve eduroam adıyla kablosuz ağ yayını yapmaları halinde telefon, bağlandığı ağın gerçekten Selçuk Üniversitesi Kablosuz Ağı olup olmadığını doğrulayamayacaktır. Bu da kullanıcıların şifre bilgilerinin bu kişilerin eline geçmesine yol açabilir. Bu risklere rağmen kablosuz ağa bağlanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

1- Öncelikle telefonunuzun tarihinin doğru olduğundan emin olun.

2- “Ayarlar” a girin.

Slide 2

3- “Kablosuz ve ağ” a girin.

Slide 2

4- Ayarlar menüsünden “Bağlantı” ya girin.

Slide 2

5- “SelcukUnvKablosuz” u veya “eduroam” u açın.

Slide 2

6- Açılan ekranda “EAP yöntemi” olarak “TTLS” i, “FAZ 2 yetkilendirmesi” olarak “PAP”ı, “CA Sertifika” olarak “Belirsiz” i, “Kullanıcı Sertifikaları” olarak “Belirsiz” i seçin. Ardından ekranı yukarı sürükleyerek aşağıdaki seçenekleri görüntüleyin.

Slide 2

7- “Kimlik” bölümüne; üniversite personeli üniversite e-posta adresini; önlisans ,lisans ve lisansüstü öğrencileri ise öğrenci numarasını girmelidir. “İsimsiz kimlik” bölümü boş bırakılmalıdır. “Şifre” bölümüne de üniversite personeli e-posta şifresini, önlisans ve lisans öğrencileri öğrenci işleri otomasyon şifresini, lisansüstü öğrencileri de enstitü otomasyon şifresini girmelidir. Ardından “Bağlan” a tıklanmalıdır.

Slide 2

Slide 2

Slide 2

8- Şimdi ağa bağlanmış olmalısınız.

Slide 2